CIAO CLAUDIA!

El Casablanca ha tingut avui una esperada visita: la de Claudia Massaregli, mestra de referència de la nostra escola bessona italiana, Don Giulio Testa, centre amb què compartim projecte europeu. A l’abril els vam visitar nosaltres i és ara que, la docent, ens retorna aquell encontre en una intensa jornada en què la Claudia ha estat entrevistada per Ràdio Sant Boi (i pels nostres nens, pel Casablanca!), ha conegut les nostres instal.lacions i el nostre equip de mestres, ha estat rebuda pels nostres xavals, ha fet de mestra en les classes d’anglès de 2n i 5è nivells i, fins i tot, ens ha fet una classe d’iniciació de l’italià a mestres i pares. Naturalment, hem compartit els àpats del dia i hem fet intercanvi de regals…

Les escoles creixen amb aquestes experiències: aprenem els uns dels atres i ens obrim al món. I, tot plegat, això no ha fet si no que començar…Ciao Claudia, hello Europe!

Aquesta entrada s'ha publicat en Anglès, Festes, informacions generals i etiquetada amb , . Afegiu a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s