PROJECTE ERASMUS+

Benvolgudes famílies;

Us informem que des d’aquest curs participem d’una experiència Erasmus +. Això representa que gaudirem de subvencions  econòmiques per part  d’oganismes europeus. Aquestes ajudes ens han de permetre de desenvolupar un projecte d`impuls educatiu en el nostre centre que, tot plegat,  busca de formar el nostre equip docent en el desig  d’optimitzar la nostra pràctica educativa.

La formació dels mestres es duu a terme en països europeus, i la primera ja està en marxa aquests dies, a Portugal. En la imatge, la directora del Casablanca entre els participants de la formació.

L’objectiu perseguit és  que  tot aprenentage adquirit en els llocs de formació susceptible de ser útil entre nosaltres tingui, posteriorment, una implementació en les nostres metodologies.

En una segona fase facilitarem intercanvis escolars entre els nostres nens i nenes amb companys d’escoles europees, fet aquest que de segur ha de contribuir en la internacionalitació de l’escola Casablanca.

N’estareu puntualment informats.

Gràcies                             

IMG-20171004-WA0004                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Aquesta entrada ha esta publicada en informacions generals. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s